• Maksík

• Súťaž pre bystré hlavičky

Do matematickej súťaže  MAKSÍK  sa na 1. stupni zapojilo 48 žiakov, čím vytvorili 24 súťažných dvojíc. Počas celého školského roka a 5 súťažných kôl lúštili a riešili úlohy, ktoré im ich kamarát nachystal. A veru, niekedy im dal poriadne zabrať. Oni sa však nezľakli, vždy všetko správne vyriešili, za čo boli všetci odmenení peknými hodnotnými cenami. Všetkým blahoželáme!

• Rozlúčka deviatakov so školou

• 16. júna 2023 sa so základnou školou rozlúčili naši šikovní deviataci. Pre učiteľov si pripravili rozlúčkové pásmo, v ktorom ukázali svoje talenty, nielen spevácke, ale aj herecké. Všetci sa veľmi dobre pobavili pri spoločnom kvíze. Triedna pani učiteľka Berecová všetkým osladila rozlúčkové chvíle výbornou tortou. Večer strávili spoločnými športovými aktivitami. Unavení zaľahli v telocvični. A tak prežili aj nezabudnuteľnú noc v škole. Deviatakom prajeme, aby sa im v ďalšom štúdiu na stredných školách darilo a budeme radi, keď nás v budúcnosti potešia svojou návštevou.

• Rozlúčka so šlabikárom

• Školský rok sa blíži ku koncu a žiaci 1. ročníka ukázali svojim rodičom, čo všetko objavili v krajine poznania počas celého roka. Stretli sa v hojnom počte na školskom dvore. Na úvod deti pozdravili svojich rodičov básničkou o celoročnej práci a spoločnom prežívaní školských dní. Rodičom odovzdali všetky svoje ručné i písomné práce. Na dvore si pripravili detský park, v ktorom riešili rôzne úlohy. Pre deti to bola zábava, ale rodičia sa veru aj zapotili. Spoločne sa tešíme na druhú triedu...

• OZNAM zo školskej jedálne

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že v piatok 30. 6. 2023, t.j. posledný deň vyučovania, sa bude strava vydávať v čase od 11:00h.- 13 :00h. Odhlásiť z obeda na tento deň sa môžete do piatku 23. 6. 2023.

• ZVONEC - KONIEC

• Vážení rodičia a milí žiaci, pozývame Vás na športovo-zábavné popoludnie ZVONEC-KONIEC. ktoré sa bude konať 23. júna 2023 o 16:00 hod v areáli našej základnej školy. Čakajú Vás zábavné súťaže nielen pre žiakov, ale aj  pre rodičov,  skákací hrad, dokonca aj cukrová vata a iné.

Bližšie info: Plagat_ZVONEC-KONIEC_2023

• TALK - TALK 2023

• V mesiaci marec a apríl 2023 sa štvrtáci a takmer všetci žiaci 2. stupňa  zúčastnili týždenného jazykového kurzu angličtiny TALK-TALK, ktorý nám sprostredkovala jazyková škola TalkTalkCourses so sídlom v Bratislave. Už štvrtýkrát sme privítali lektorov, ktorých rodným jazykom je angličtina. Každý deň počas piatich vyučovacích hodín sa žiaci intenzívne venovali anglickému jazyku, a to formou hry, riešenia pútavých úloh zameraných na novú slovnú zásobu, i menej obľúbenú gramatiku, rozprávania o obľúbených témach. Lektori boli veľmi otvorení, priateľskí, zábavní, čo postupne odbúravalo jazykovú bariéru u žiakov a nahrádzalo ju spontánnou komunikáciou.

Na konci jazykového kurzu si žiaci prevzali certifikáty. Lektori každému osobitne zablahoželali a ohodnotili ich prácu. Pochválili ich a povzbudili, aby neprestávali komunikovať po anglicky a naďalej na sebe pracovali.

• Pyžamový bál v ŠKD

• 5. máj v našom školskom klube sme si spestrili pyžamovým bálom. Naše pani vychovávateľky ho organizujú už tradične a deti sa naň veľmi tešia. Spoločne si užili veselé chvíle v telocvični našej školy.

• Deň narcisov

• Aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky Deň narcisov, a to v spolupráci s MŠ Trenč. Mitice, ZŠ Dubodiel a MŠ Trenč. Jastrabie. Vďaka vašej spolupatričnosti a štedrosti sme vyzbierali krásnych 728,- €. Zároveň ďakujeme žiakom 9. ročníka a ich triednej pani učiteľke Berecovej,  ktorí po celý deň ochotne pomáhali pri tejto zbierke.

• Biologická olympiáda

• V marci sa konalo školské kolo Biologickej olympiády kategórie D-TP. Na 1. mieste sa umiestnil Alex Mrázik zo 7. A, druhý bol Peter Čistý z 5. triedy a na treťom mieste sa umiestnila Natália Kyselicová zo 7. B. Úspešnými riešiteľmi boli i žiaci: Veronika Kyselicová, Jakub Urban, Patrik Ševcech, Paulína Fodreková a Matúš Filáček. Do okresného kola v Trenčíne 20. apríla postúpili prví dvaja žiaci, obidvaja sa stali úspešnými riešiteľmi, Peter Čistý sa umiestnil na 4. mieste. Blahoželáme!